روش استفاده :

نام محصول

 ایمورتال کلاچ برقی

گارانتی

موتور و برد 50 ماه

نوع موتور

بوش آلمان ضدآب

کشور سازنده

آلمان غربی

کاربردهای دیگر

در بنز S500

نوع مکانیزم

ایمورتال با بادامک هوشمند

شرکتهای سازنده

انحصارا ایران کلاچ

قیمت فروش (میلیون تومان)

2

   
   

نام محصول

کلاچ برقی اتومید

گارانتی

موتور و برد 18 ماه

نوع موتور

بوش آلمان

کشور سازنده

آلمان 

کاربردهای دیگر

در انواع مدلهای بنز و بی ام و

نوع مکانیزم

مکانیزم لینک و فنر

شرکتهای سازنده

انحصارا ایران کلاچ

قیمت فروش (میلیون تومان)

1.7

 

 

نام محصول

کلاچ اتوماتیک اتکو

گارانتی

موتور و برد 36 ماه

نوع موتور

اتحاد موتور تحت لیسانس ولئو برای برف پاک کن

کشور سازنده

ایران

کاربردهای دیگر

در پراید و پیکان و پژو 405

نوع مکانیزم

مکانیزم لینک و فنر

شرکتهای سازنده

ایران کلاچ، شرکت اهاکو و شرکت اتاکو

قیمت فروش (میلیون تومان)

1.35

لازم به ذکر است قیمت ذکر شده برای کلاچ برقی اتکو قیمت شرکت ایران کلاچ است.

شرکت اتاکو همین مدل را با تغییرات جزئی با قیمت 1.45 و گارانتی 36 ماهه ارائه می دهد.

شرکت اهاکو نیز این مدل را با امکانات مشابه با قیمت 1.7 نزدیک به قیمت کلاچ برقی اتومید و حتی با گارانتی صعیف 15 ماهه ارائه می دهد

گام اول در بررسی:

حذف شرکت اهاکو از ادامه بررسی

طبق بررسیها این سه مدل تفاوت چندانی نداشته و در جمع بندی با توجه به غیر معقول بودن و کم بودن زمان و شرایط گارانتی و همچنین قیمت محصول، کلاچ اتوماتیک اهاکو را از ادامه بررسی حذف می کنیم. چرا که با خرید محصولی نامطمئن از لحاظ برند تنها دلخوشی میزان گارانتی می تواند باشد که با شانه خالی کردن سازنده عملا اطمینانی به استفاده از کالا نخواهد بود. عملا با توجه به شباهت بسیار نزدیک این سه مدل هیچ منطقی برای این حد کاهش گارانتی و افزایش قیمت 350 هزارتومانی معقول نخواهد بود.

مشتریان عزیز جهت مطالعه دقیق تر و صحت اظهارات می توانند با نمایندگان این شرکت هم صحبت داشته باشند.

گام دوم : عدم بررسی شرکتهای کمو و سورین سپنتا و کامیاب:

سه شرکت مذکور نیز از تولید کننده های کلاچ اتوماتیک در گذشته بوده اند. شرکت کامیاب هم اکنون فعالیتی ندارد. شرکت سورین سپنتا در حد بسیار ضعیف و جزئی فعالیت داشته و شبکه نصب و خدماتی ندارد.

شرکت کمو هم به دلیل ضعف شبکه سرویس و خدمات ، عدم امکان دسترسی به شبکه مناسب نمایندگان و نصب بسیار پردردسر و ایجاد تغییرات در ساختار خودرو  از بررسی حذف کردیم و هیچ رتبه ای به آن ندادیم.

در ادامه با توجه به وجود زیرساختهای مناسب شبکه توزیع و خدمات در دو گروه اتاکو و ایران کلاچ محصولات این دو شرکت را بررسی می کنیم.

طبقه بندی کیفی در گام سوم:

اگر بررسی اولیه در موتورهای عملگرهای کلاچهای برقی موجود در بازار داشته باشیم، متوجه می شویم در چهار مدل باقی مانده:

کلاچ برقی اتاکو و اتکو با موتور برف پاک کن پیکان در حدود 100 هزار تومان قیمت

و کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی با موتور بوش خودرو بنز و بی ام و در محدوده یک میلیون تومان قیمت

ساخته شده اند. از طرفی امکانات کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ با توجه به سردنده بک لایت دار، قابلیت ویژه شیب روی و تشخیص شیب و امکان اتصال به گوشی موبایل و استفاده از اپلیکیشن ویژه سرویس و خدمات اساسا بسیار فراتر از دو مدل کلاچ برقی اتکو و اتاکو هستند و عملا به ناچار مجبور به حذف دو مدل اتاکو اتکو خواهیم شد.

برای این منظور در ادامه بررسی بهترین مارک / برند کلاچ برقی ، چهار مدل کلاچهای برقی باقیمانده را در دو گروه بررسی خواهیم کرد:

الف- گروه پیشرفته و طراحی و ساخته شده با فناوری و قطعات روز دنیا:

در این گروه دو کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی را با هم مقایسه خواهیم نمود.

کلاچ برقی اتومید از سال 1396 تولید می شود. گارانتی آن 18 ماه است و از شبکه خدمات ایران کلاچ با نزدیک به 200 نماینده فعال بهره می برد. قیمت آن 1.7 میلیون تومان است. از الکترو موتورهای بوش بکار رفته در خودروهای بنز و بی ام و مدل تجاری استفاده می کند.

ایمورتال کلاچ برقی از سال 1398 تولید می شود. گارانتی آن به دلیل ساختار مکانیزم و موتور فوق العاده قدرتمند 50 ماه است.از شبکه خدمات ایران کلاچ  با حدود 200 نماینده فعال بعلاوه خدمات ویژه ایمورتال کلاچ بهره می برد. قیمت آن 2 میلیون تومان است. از الکترو موتورهای بوش بنز S500 و سایر مدلهای گران قیمت بنز استفاده می کند که کاملا ضدآب هستند. طراحی ایمورتال کلاچ با ساختار بادامک هوشمند به گونه ای است که باعث کاهش فشار به موتور تا 30 درصد و افزایش کیفیت تا سه برابر می شود. نصب ایمورتال کلاچ فوق العاده ساده و خدمات برای افراد مکانیک عادی بدون سابقه دوره نیز عملا با دسترسی به منابع بسیار غنی سایت ایمورتال کلاچ ممکن است.

در نهایت در زمینه تجربه و قیمت امتیاز برتر به کلاچ برقی اتومید می رسد و از نظر گارانتی، کیفیت و خدمات و قطعات بکار رفته امتیاز برتر به ایمورتال کلاچ برقی می رسد.

اگر سایت ایمورتال کلاچ برقی را دنبال کنید به مناسبتهای مذهبی عموما فروش ویژه  و تخفیف در قیمت دارد. در این شرایط شک نکنید بهترین انتخاب ایمورتال کلاچ برقی خواهد بود.

ب- گروه اقتصادی و با فناوری و قطعات قدیمی اما با خدمات مناسب:

در گروه اقتصادی کلاچ برقی اتاکو را با کلاچ اتوماتیک اتکو بررسی خواهیم نمود.

مقایسه کلاچ اتوماتیک اتاکو با کلاچ برقی اتکو:

گارانتی و قطعات و شرایط ساخت تقریبا در هر دو محصول یکسان است. تنها تفاوتها در شرکت سازنده، قیمت فروش و تجربه تولید شرکتهای سازنده آنهاست.

تولید کلاچ برقی اتکو در شرکت ایران کلاچ و از سال 1388 شروع و در حال ادامه است. تعداد زیادی از این محصول در سالهای 1388 تا 1391 به شرکتهای خودرو ساز فروخته شده است. قیمت آن 1.35 میلیون تومان است . ایران کلاچ بیش از 200 نمایندگی فعال در سراسر کشور دارد و از نظر فناوری به شواهد کسب عناوین برتر تمامی جشنواره های ملی فناوری برترین شرکت آپشن کشور می باشد

تولید کلاچ برقی اتاکو از سال 1392 و چهار سال بعد از ایران کلاچ صورت گرفته و اتاکو تا امروز تجربه کار با خودروسازان بزرگ را ندارد و تائیدیه های فنی خودروسازان را اخذ ننموده است. قیمت کلاچ برقی اتاکو 1.45 میلیون تومان است. اتاکو کمتر از 200 نمایندگی فعال دارد و سبقه چندان خوبی در حوزه فناوری نداشته و عمدتا به عنوان یک شرکت مهندسی معکوس فناوریهای رقبا فعالیت دارد.

در نهایت در این گروه با توجه به قیمت کمتر، خدمات یکسان، سابقه فعالیت بیشتر و معتبرتر، پشتیبانی فناوری بالاتر کلاچ اتوماتیک اتکو را نسبت به کلاچ برقی اتاکو ترجیح می دهیم.

لازم به ذکر است عناوین تبلیغاتی مثل تائیدیه پلیس راهور و... از اساس غلط بوده چرا که پلیس راهور به هیچ برندی تائیدیه نمی دهد و اصولا تائیدیه قطعات نه در تخصص پلیس راهور است و نه در حوزه فعالیت آن قرار دارد و تنها موضوع تائیدیه پلیس راهور به اصل کلاچ برقی است که از سالها قبل و حدود سال 1389 صادر شده است.

موضوع دیگر تائید نوع این قطعه است که از آنجا که در 55 استاندارد اجباری خودرو هیچ موردی مرتبط با کلاچ برقی وجود ندارد عملا موضع تائیدیه بلا محل خواهد بود و تنها به این معنی است که بردهای الکترونیکی شرکت سازنده تائیدیه EMC را دارند که باز هم با توجه به استفاده از ماژولهای آماده ST از ایالات متحده در ساخت تمامی بردهای شرکت سازنده، عملا این مورد نیز برای تمامی شرکتهای تولید کننده و برندهای کلاچ برقی یکسان خواهد بود.

در واقع چنین اقداماتی به نوعی استفاده ابزاری برخی شرکتهای تولید کننده برای اغفال مشتریانی باشد که بالتبع اطلاع چندانی از روندهای قانونی ندارند.

در جمع بندی نهایی اگر به دنیال یک سیستم هستید که سالها بی دغدغه کار کند بهترین گزینه برای شما ایمورتال کلاچ برقی خواهد بود و اگر هم جنس خوب می خواهید و هم کمترین پرداخت ممکن گزینه کلاچ برقی اتومید گزینه بهتری است یا اینکه منتظر فروش ویژه ایمورتال کلاچ باشید.

اگر به هر طریق کلاچ برقی لازم دارید اما دنبال قیمت ارزان هستید و با اشکالات کم و بیش محصولات می توانید کنار بیائید و لااقل دلخوش به ساپورت سه ساله شرکت سازنده و تعویض رایگان قطعات باشید پیشنهاد ما خرید کلاچ برقی اتکو ایران کلاچ در مقایسه با محصولات کلاچ برقی اتاکو و اهاکو به شماست چرا که با کیفیت یکسان از لحاظ تجربه و قیمت شرایط بهتری دارد.

 

توضیحات تکمیلی :